W lutym randka z modą w Brnie

W lutym randka z modą w Brnie

Niedługo po Walentynkach w brneńskim Centrum Wystawienniczym rozpocznie się 53. edycja Międzynarodowych Targów Mody, Obuwia i Wyrobów ze Skóry STYL i KABO. Pawilony wypełnione nowymi kolekcjami, pokazami mody, specjalistycznymi seminariami, ale przede wszystkim ciekawymi ludźmi będą otwarte dla zwiedzających od soboty 16.02.2019 od godz. 9.00 do poniedziałku 18.02.2019.

Po raz pierwszy projekt Design street oraz Designers’ Show

Targi Brneńskich od wielu lat eksponują oraz wprowadzają na rynek towary ekskluzywne, produkcję małoseryjną oraz nowe ciekawe marki. W lutym powstanie specjalna sekcja Design Street. W jednym miejscu będzie można zapoznać się z twórczością autorską projektantów oraz marek takich jak Karin Poyel, Avenir – Jana Koperová, Lada Vyvialová i innych. Tutaj zaprezentuje się również zwyciężczyni hiszpańskiego konkursu dla projektantów Laura Manuela Sanchez Sanz. Co więcej, aż trzy razy odbędzie się specjalny pokaz mody złożony z jej autorskich projektów. W sobotę i niedzielę o godz. 14.30, a w poniedziałek o godzinę wcześniej, na molo w Pawilonie P czeka wszystkich wydarzenie specjalne - DESIGNERS´ SHOW.

Kolejną ciekawą nowością programu targowego będzie seminarium „Egzamin mistrzowski w specjalności KROJCZY”. Organizatorem jest Rada Sektorowa Przemysłu Tekstylnego, Odzieżowego i Skórzanego, która w ramach Krajowego Programu Kwalifikacji przygotowuje się do ponownego wprowadzenia prestiżowego tytułu Mistrz Rzemiosła w dziedzinie krojów. W tej chwili finalizują się warunki oraz zasady specjalistycznych egzaminów, które będą miały na celu pokazanie najwyższych umiejętności, wiedzy teoretycznej oraz predyspozycji menedżerskich. Seminarium podczas Targów STYL daje możliwość aktywnego udziału przy powstaniu standardów oceny, tak aby rzemiosło krojczego ponownie zyskało prestiż, jaki posiadało i na jaki zasługuje.

Stoiska wypełnione modą na przyszłą jesień i zimę

Tradycyjnie grono wystawców jest zróżnicowane - oprócz stałych bywalców targowych zobaczymy również sporo nowych firm z kilku państw. Premierowy udział w targach zaliczy między innymi włoski producent konfekcji damskiej z ponad 100-letnią tradycją Gironacci Arduino, bułgarska marka strojów kąpielowych z włoskich materiałów Sun Diva, producent odzieży damskiej Dan International a Manifatture Neamt z Rumunii, czy firma Mad Max Fashion z kolekcją mody damskiej hiszpańskiej marki smash! oraz duńskiej marki Nümph. Ofertę obuwia oraz galanterii skórzanej poszerzy kilka nowych marek z Polski ANN-MEX, ESKA J. Szydłowski, F.P.H.U. DUO MEN i KATI Piotr Jędrzejczyk. Po raz pierwszy pojawią się marki ALPINO SHOES i Hanyork z Turcji, a po czterech latach wraca marka PRIMIGI z ofertą obuwia dla dzieci.

Na Targach STYL ponownie znajdziemy stoiska takich firm, jak HE-Ó ® Helena Švancárová, H & D Prostějov, Jihočeská textilní, Jitex COMFORT, Jopess fashion, KARPET, LERROS Fashion, MODELA, Moděva, PM-STYL, SANU BABU, TEXART, Vestis line, Tylex Letovice i innych. Nie zabraknie maszyn do szycia firmy Strima oraz dostawcy tkanin Ipextör, Joźwiak, Arres Tekstil i Tylex. Biżuterię zaprezentują firmy Atlas Bijoux, Bižuterie Balvín, FaBOS, Giil Shop, JSB Bijoux, Lerch Bižuterie, L&S Bohemia oraz T.Lepidi. Z zagranicy zobaczymy m.in. rosyjską firmę Level-Pro, FUEGO z Francji, tureckiego pochodzenia firmy Vigoss tekstil, Enisse, Ceksan, Denizgulu, Nistra, Gunerler, Arres, węgierską firmę Impextör, marki niemieckie Hegler Fashion, CASAMODA oraz Frank Walder i polskie JÓŹWIAK czy Seganti Fashion. Po krótkiej przerwie poświęconej na realizację wcześniejszych zamówień wraca ukraiński producent nakryć głowy Magneet. Targi KABO pokażą takie tradycyjne marki jak Caprice, DERMATEX, Gabor, Geneze, Jana shoes, Jiří Šnobl, Legero, Konsorcium T+M, MARCO TOZZI,  Rieker Bohemia, Salamander, s.Oliver Shoes, Tamaris, UNIDAX, V + J OBUV i wiele innych.

Karta klubowicza  – to się opłaca!

Jeśli ktoś nie jest jeszcze członkiem Klubu Zwiedzającego STYL i KABO, nie powinien się dłużej wahać i jak najszybciej poprosić o członkostwo. Dzięki temu zyska wiele korzyści oraz zaoszczędzi czas i pieniądze. Mając status członka Klubu osoba zwiedzająca nie musi się już nigdzie rejestrować ani czekać w kolejkach, ponieważ karta klubowa z kodem kreskowym umożliwi przejście przez bramki wejściem głównym do Centrum Wystawienniczego lub bezpośrednio do Pawilonu P. Nie trzeba również płacić za parking, a o wszystkich nowościach oraz innych korzyściach członek Klubu dowie się zawczasu z maili wysyłanych przez organizatorów STYL/KABO. Jeśli ktoś jest zawodowo związany z przemysłem tekstylnym, modowym, obuwniczym czy galanteryjnym i chciałby zostać przyjęty do elitarnego grona członków Klubu Zwiedzającego STYL i KABO, powinien do 14 lutego 2019 r. wysłać akces na adres mailowy b2bstylkabo@bvv.cz lub zwrócić się telefonicznie do polskiego przedstawicielstwa Veletrhy Brno, a.s. Kontakt na stronie www.targi.brno.pl.

W programie towarzyszącym targom nie zabraknie uroczystego ogłoszenia Osobistości Roku 2018 w przemyśle tekstylnym i obuwniczym. Zaproszenia czekają również na lubiane przez wszystkich wykłady. Jakie? Wykład o trendach wygłosi holenderska wizjonerka modowa Ellen Haeser a z typami klienta zaznajomi gości targowych Jarmila Krahulcová. Dla zwiedzających oraz wystawców do dyspozycji będą ponownie Centra Doradcze otwarte w Pawilonach P i F. Na molo w Pawilonie P każdego dnia odbędą się cztery pokazy mody: zawsze o 10.30 i 12.30 STYL SHOW, o godz. 11.30 LINGERIE SHOW a o 14.30 (w poniedziałek o 13.30) specjalny pokaz mody DESIGNERS’ SHOW.