SALIMA – prezentacja technologii i artykułów spożywczych

SALIMA – prezentacja technologii i artykułów spożywczych

Targi branży spożywczej zaczną się już niedługo, bo 27 lutego i potrwają aż do 2 marca 2018 r. Będzie to kompletny przegląd rynku spożywczego i jego pokrewnych działów. Międzynarodowe Targi Spożywcze SALIMA będą tradycyjnie połączone z Targami VINEX, a równolegle będą miały miejsce Targi MBK, ukierunkowane na piekarnictwo i cukiernictwo oraz INTECO z ofertą wyposażenia dla sklepów, hoteli i cateringu. Nie zabraknie także Międzynarodowych Targów Opakowań i Poligrafii, które w tym roku obchodzić będą swój 30. jubileusz. Tegoroczną nowością będą Targi SALIMA Technology, które dedykowane są specjalistom z zakresu technologii spożywczych, automatyzacji i robotyki. Dla szerokiej publiczności, a przede wszystkim dla miłośników dobrego jedzenia i picia, skierowany jest nowy Festiwal Smaków, który odbędzie się od 1 do 3 marca.

Nowa koncepcja bardziej zorientowana na technologie
Targi SALIMA Technology, które zajmą pawilon V, oferują kompletny przegląd technologii spożywczych. Celem oddzielenia się tej gałęzi przemysłu spożywczego od tradycyjnej SALIMY jest przede wszystkim bardziej szczegółowa segmentacja zwiedzających. Pawilon V dedykowany będzie w głównej mierze dla osób zainteresowanych maszynami i technologicznymi nowościami oraz trendami. Zaprezentują się np. firmy Asseco Solutions, AWH, Bohemilk, CEIA, Delikomat, ELIN, Ishida, Keiblinger, KONEKO marketing, PANINI, Stäubli Systems czy VAC-STAR.

Targi SALIMA zaprezentują segment spożywczy
Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych Targów SALIMA, które są zorientowane na prezentację artykułów spożywczych. Impreza zajmie pawilon A1 i A2 wspólnie z Targami VINEX. Jak w poprzednich latach zaprezentują się dostawcy mięsa, produktów spożywczych, herbat, kawy, napojów alkoholowych i bezalkoholowych czy słodyczy. Wszystkiego będzie można spróbować, a wybrany towar również kupić. O znaczeniu i jakości targów świadczy współpraca z patronami branżowymi, np. z Ministerstwem Rolnictwa Republiki Czeskiej, Izbą Rolniczą Republiki Czeskiej, Państwowym Funduszem Interwencji Rolniczej, czy z Izbą Spożywczą Republiki Czeskiej. Częścią targów będzie atrakcyjny program towarzyszący, w ramach którego zaprezentują się znani kucharze. Odbędą się także konkursy kulinarne.

W pawilonie V również Targi MBK i INTECO
Targi artykułów spożywczych są przekrojem wszystkich pokrewnych gałęzi przemysłu spożywczego, zatem nie można zapomnieć o piekarnictwie, cukiernictwie, czy też o wyposażeniu dla restauracji. Pierwszemu z dwóch wspomnianych działów poświęcone są Targi MBK. W ich ramach zaprezentują się takie firmy jak Jarospol, Kornfeil, J4, TOPOS czy TenArt. Będzie miał miejsce również konkurs o tytuł „Piekarza Roku 2018”, zorganizowany we współpracy z Związkiem Piekarzy i Cukierników Republiki Czeskiej oraz z partnerem generalnym konkursu AHOLD Czech Republic. Na Targach INTECO swoją ofertę pokażą firmy BUKOTEC, Eiskon, Hraspo, GASTRO MACH, GOZ Gastro, Maláč, MONTYCON gastro, RETIGO, UNIS COOL.

Jubileuszowy EmbaxPrint
Równolegle do Targów SALIMA, w pawilonie G1 odbędzie się jubileuszowa 30. edycja Targów EmbaxPrint. Jest to jedyna tego typu impreza w Republice Czeskiej, o czym świadczyć może wielkie zainteresowanie firm. Po raz pierwszy w targach wezmą udział takie podmioty, jak Deufol, Golpretech, PEBAL, Reelton, Techni Trade. Targi zainteresowały również zagraniczne firmy – pierwszy raz udział wezmą firmy OPAX i INTERDUK z Polski, CGP Coating z Francji oraz słowackie firmy AuLea i Korekt Plus. Częścią targów będzie projekt Packaging Live, organizowany we współpracy z agencją EQUICom. Zainteresowani będą mogli zobaczyć 3 roboty podczas procesu pakowania oraz nowe drukarnie przemysłowe i inne technologie opakowaniowe. Jak zawsze imprezę będzie wspierał ciekawy program towarzyszący. Np. będzie miała miejsce Konferencja Stowarzyszenia Czeskiego Przemysłu Papierniczego oraz Konferencja Opakowania dla Przemysłu Spożywczego i Kosmetycznego, który organizuje Opakowaniowy Instytut SYBA.

Festiwal Smaków w pawilonie C
Kolejną nowością jest Festiwal Smaków, który odbędzie się w pawilonie C w terminie od 1 do 3 marca. Główną częścią tej imprezy jest festiwal mini browarów, w ramach którego zaprezentuje się 50 czeskich i morawskich producentów piw. Będzie ich do spróbowania ponad 300 rodzajów. Oprócz mini browarów będą obecni sprzedawcy różnego rodzaju przekąsek, producenci win i inni. Wstęp na Festiwal kosztuje 100 CZK, jest też wejściówką na inne równolegle odbywające się imprezy targowe. W ramach biletu wstępu przewidziana jest bezpłatna degustacja jednego rodzaju piwa.

Więcej informacji na stronie www.bvv.cz.