Brneńskie targi w sierpniu na galowo

Brneńskie targi w sierpniu na galowo

Właściciele butików i sklepów internetowych, którzy chcą z wyprzedzeniem zapoznać się z trendami w modzie i kolekcjami na wiosnę i lato, powinni koniecznie zaznaczyć sobie w tegorocznym kalendarzu ostatni weekend sierpnia. To właśnie w tym czasie, a dokładnie od 24 do 26 sierpnia, odbędzie się w Brnie (Republika Czeska) 54. edycja Międzynarodowych Targów Mody i Obuwia STYL/KABO. Wystawcy z 20 krajów zaprezentują nowości w ramach ponad 500 marek odzieży, bielizny, obuwia i wyrobów ze skóry.

Plisowanie równa się Jankiv Siblings

Po raz pierwszy w historii brneńskich targów zwiedzający będą mogli poznać słowacką markę odzieżową Jankiv Siblings, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji plisowanej odzieży. Markę dwa lata temu założyło rodzeństwo (brat i siostra), które entuzjastycznie podeszło do technologii plisowania. Sami zaczęli projektować oryginalne ubrania damskie i dziecięce, a także sami je plisowali. Cała produkcja odbywa się na Słowacji, a powstałe tam projekty znalazły nabywców w kilku krajach, w tym we Włoszech, Francji lub USA.

Marka Jankiv Siblings to jedna z wielu niespodzianek, jakie Targi STYL przygotowały dla odwiedzających w sierpniu. W Pawilonie P wystawcy zaprezentują szeroką gamę odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, odzieży rekreacyjnej, bielizny i strojów kąpielowych, akcesoriów i biżuterii. Wśród renomowanych firm czeskich znajdzie się np. firma Karpet specjalizująca się w produkcji kapeluszy i innych nakryć głowy. Będą też producenci odzieży dla kobiet Sophia Bohemia i Jopess. W rynek czeski celuje Poppy, czyli węgierska marka strojów kąpielowych oraz bielizny damskiej i nocnej, a po kilku latach przerwy do Brna wraca Favab — znany producent bielizny i mody damskiej Favab. Na uwagę zasługuje również holenderska marka odzieżowa Geisha oraz włoska marka casual fashion Devergo.

Mocna reprezentacja z Polski

Polscy wystawcy biorą udział w Targach STYL nieprzerwanie od ich pierwszej edycji, czyli od roku 1993. W najlepszych latach (2001-2005) Polacy potrafili wręcz zdominować imprezę, prezentując swoją ofertę na ponad siedemdziesięciu stoiskach! Każdy ma świadomość, że to „už se nikdy nevrátí“. Niemniej jednak od pewnego czasu w brneńskiej imprezie uczestniczy stabilna liczba ok. 20 wystawców z Polski. Wśród stałych, regularnie powtarzających swój udział firm są producenci odzieży męskiej Mmer, Kosmos, Aljeka Group i Pako Lorente. Nie zabraknie również producentów odzieży damskiej – firm Seganti i Rocks. Bogactwem dodatków odzieżowych pochwali się Midar z Łodzi.

Targi mody STYL i targi obuwia KABO Brno Czechy odwiedza blisko pi tysicy goci

W Australii odzież bliska naturze

W DESIGN STREET, czyli w sekcji twórczości autorskiej i unikalnej produkcji małoseryjnej zostanie zaprezentowana kolejna niezwykła marka. Historia odzieży dla kobiet Saffrine wiąże się z pasją do podróży, poznawania nowych kultur i szacunku dla przyrody. Butikowa marka Saffrine, którą założył profesjonalny australijski fotograf, inspirowana jest różnymi kulturami i zachwyca fotograficznymi odbiciami. Jest to moda etyczna, która opiera się na naturalnych materiałach, takich jak jedwab, bambus, bawełna organiczna lub kaszmir i korzysta z produkcji rzemieślniczej. Marka Saffrine jest częścią rosnącego trendu, którego charakteryzuje zrównoważona moda oraz ekologiczny styl ubierania się. Szacunek do natury podkreśli podczas Targów STYL nowy dział ORGANIC / VEGAN obejmujący odzież i bieliznę dla dorosłych i dzieci wykonaną z materiałów przyjaznych dla środowiska (bawełna organiczna, len, jedwab, konopie, bambus i wełna). Oprócz tego w sekcji znajdzie się też miejsce na ofertę końcówek tkanin.

Do Pawilonu F po buty i torebki

Kupcy handlujący obuwiem i galanterią skórzaną za cel obiorą sobie Pawilon F, gdzie zostaną zaprezentowane nowe kolekcje renomowanych wystawców. Są wśród nich Caprice, Gabor, Jana shoes, Consortium T + M, Marco Tozzi, S.Oliver, Wortmann i inni. Pojawi się szeroka gama obuwia dziecięcego produkowanego i sprowadzanego przez takie firmy jak Catwalk Vertrieb, DDstep, HP Cechtin, IMAC, JONAP, Legero, Drago Style, Obutex CR. Do tego obuwie Pegres i Salamander. Spośród polskich wystawców warto wymienić wieloletniego uczestnika brneńskiej imprezy – firmę HBH Waldemar Lutnik z Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy raz ofertę obuwia zaprezentują czeskim i słowackim odbiorcom firmy SALA, PAWPOL i POELKING.

Targi KABO, podobnie jak STYL, również zostaną poszerzone o tematykę VEGAN (obuwie wegańskie, ekologiczne mikrowłókna itp.).

Targi mody STYL i targi obuwia KABO Brno Czechy odwiedza blisko pi tysicy goci

Targi przeszkolą sprzedawców

Program towarzyszący Targom STYL i KABO skierowany jest tym razem do personelu sklepowego. W sobotę i niedzielę sprzedawcy będą mogli wziąć udział w wyjątkowo profesjonalnych wykładach pełnych know-how, pozwalających poprawić umiejętności sprzedażowe. W Pawilonie P wiedzą na temat „Jak skomponować kolekcję sklepową” podzieli się specjalista ds. strategii sprzedaży z firmy Fashion Planet. Za to w Pawilonie F odbędą się mini-szkolenia na temat „Jak sprzedać dodatkowy asortyment”, których partnerem będzie firma Torumia. Wstęp na targi oraz udział w profesjonalnych wykładach dla członków Klubu Zwiedzającego STYL&KABO oraz osób im towarzyszących jest bezpłatny. Jeśli goście targowi prowadzą interesy lub pracują w przemyśle tekstylnym, odzieżowym, obuwniczym i skórzanym, a nie posiadają jeszcze Karty Klubowicza, to mogą się o nią ubiegać. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Targów STYL/KABO(https://www.bvv.cz/styl-kabo/).

Miłośników pokazów mody po raz kolejny czeka miła niespodzianka. Każdego dnia targów na molo w Pawilonie P będą miały miejsce cztery pokazy odzieży damskiej i męskiej oraz kolekcja projektantów mody. Będą to dwa różne pokazy, zatem każdego dnia dwukrotnie STYL SHOW I i STYL SHOW II.

Targi mody STYL i targi obuwia KABO Brno Czechy odwiedza blisko pi tysicy goci  Targi mody STYL i targi obuwia KABO Brno Czechy odwiedza blisko pi tysicy goci  Targi mody STYL i targi obuwia KABO Brno Czechy odwiedza blisko pi tysicy goci

W programie targów znajdą się również dwie uroczystości zaplanowane w przestrzeni KABO LOUNGE w Pawilonie F. W sobotę najlepsi czescy producenci obuwia odbiorą nagrody CZESKA JAKOŚĆ oraz ŻYRAFA — Zdrowe Obuwie Dziecięce. Z kolei w niedzielę będzie miało miejsce ogłoszenie zwycięzcy 13. konkursu dla młodych projektantów obuwia i galanterii skórzanej o nagrodę Fundacji Jana Pivečky.

W przyszłym roku targi czekają zmiany

Czeski i słowacki rynek mody zmienia się, a największy wpływ na to ma wejście nowych, dużych graczy oraz nieustannie rosnące znaczenie sklepów internetowych. Dlatego zmiany nie ominą również tradycyjnych targów mody, które nieprzerwanie od 1993 roku odbywają się w Brnie. Organizatorzy pracują nad nową koncepcją imprezy, która zostanie dostosowana do zmieniającej się sytuacji na rynku wewnętrznym. Nowy STYL i nowe KABO pojawią się w lutym 2020 r. Wystawcom oraz zwiedzającym pozostaje się uzbroić w cierpliwość!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bvv.cz/styl-kabo.